Оптимізація заходів щодо недопущення занесення і поширення на території України COVID-19.

Шановний працівник сфери охорони здоров’я!

 Цим листом Міністерство охорони здоров’я України звертається до Вас щодо ситуації з  коронавірусною хворобою COVID-2019. На сьогодні Всесвітньою організацією охорони здоров’я спалах COVID-2019 визнаний пандемією. Стрімке поширення захворювання створює серйозні виклики перед економікою, системами охорони здоров’я та медичними працівниками. 

Незважаючи на те, що ситуація була класифікована як пандемія, ми можемо сповільнити передачу вірусу, запобігти зараженню та врятувати життя.  

Фахівці МОЗ України, Національної служби здоров’я України, Центру громадського здоров’я України, лабораторних центрів та інших органів державної влади впроваджують найкращі світові практики для попередження поширення захворювання. Ми свідомі викликів, які перед нами можуть постати у найближчий час.

Ми реалізуємо активні стримувальні дій, вводимо карантинні заходи, готуємо лікарні, проводимо навчання, здійснюємо заходи з інформування громадян, проводимо закупівлі, тощо. 

Разом з тим, запобігання поширенню та ліквідація оголошеної ВООЗ пандемії коронавірусної хвороби на рівні нашої країни потребуватиме основних зусиль саме від Вас. Вам доведеться бути гнучким у роботі, працювати у незвичних для вас умовах та опанувати нові медичні знання та навички поза звичної клінічної практики. 

Для того, щоб забезпечити найкращий результат для пацієнтів необхідно, щоб медична допомога надавалась відповідно до галузевих стандартів. Саме тому ми розробили Стандарт медичної та фармацевтичної допомоги COVID-2019, що додається. За необхідності він буде оновлюватись. Просимо Вас ретельно з ним ознайомитись, обговорити його з колегами та використовувати в роботі. Якщо після ознайомлення зі Стандартом у вас з’являться додаткові запитання, можете залишити їх за цим посиланням.  Ми надамо відповідь в оновленій версії Стандарту.

Крім того, звертаємо увагу, що лікування пацієнтів з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями також має відповідати галузевим стандартам. Просимо Вас уникати в роботі використання практик, що не мають доведеної ефективності. 

У подальшому важливу інформацію будемо надсилати  Вам електронною поштою, а також через керівництво ваших закладів та департаменти (управління) охорони здоров’я. Нагадуємо перелік джерел інформації, де ви можете отримати достовірну та актуальну інформацію: сайт МОЗ УкраїниЦентру громадського здоров’я України, сторінки у FacebookTwitterYoutube-каналТелеграм-канал для лікарівТелеграм-канал «Коронавірус_інфо»Телеграм чат-бот, телефон гарячої лінії для лікарів 0-800-505-840.

Незалежно від зовнішніх умов, у роботі важливо керуватись основними принципами загальнолюдської моралі та професійної етики. А знання, сили та вміння мають бути віддані справі лікування та запобігання поширенню захворювання. Це те, що необхідно для того, щоб забезпечити здоров’я співвітчизників. 

З повагою, 
Заступник міністра охорони здоров’я 
Головний державний санітарний лікар                                                  
Віктор ЛЯШКО

 

Додаток 1: Наказ МОЗ від 13.03.2020 року №663 «Про оптимізацію заходів щодо недопущення занесення і поширення на території України COVID-19».

Додаток 2: «Рекомендації щодо дій державних установ обласних та Київського міського лабораторних (у тому числі на всіх видах транспорту) центрів Міністерства охорони здоров’я України при виявленні особи, яка відповідає визначенню випадку COVID-19».

Додаток 3: « СТАНДАРТ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ДОПОМОГИ»