СПЕКА: ЯК ВРЯТУВАТИСЬ ВІД ТЕПЛОВОГО УДАРУ       

У розпалі літо  і спека, яка є ще тим випробуванням для організму. Саме такий  мікроклімат викликає погіршене самопочуття, зниження працездатності, загострення хронічних хвороб. В першу чергу спека впливає на людей з серцево-судинними захворюваннями: гіпертоніків, людей з ішемічною хворобою серця, а також з хронічними захворюваннями (наприклад, з цукровим діабетом). Крім того, вона позначається на людях, що займаються фізичною працею, що працюють на вулиці або в приміщенні, де немає кондиціонерів, також її погано переносять діти: чим менша дитина, тим складніше вона витримує високі температури, так як у неї ще не розвинена терморегуляція.

      У Міністерстві охорони здоров’я України надали рекомендації, як правильно охолоджуватись й почуватись комфортно під час спеки.

       « Приміщення з ввімкненим кондиціонером — хороше рішення, щоб охолодитися під час спекотного дня. Але не вмикайте кондиціонер одразу на дуже низьку температуру, якщо ви щойно прийшли з вулиці. Знижуйте її поступово, бо через переохолодження можна застудитися. Також не сидіть навпроти кондиціонера, оскільки холодний потік повітря в одну точку може спричинити запалення м’язів.

Під час спеки потрібно багато пити. Більше, ніж зазвичай, бо в жаркі дні ваш організм втрачає рідини більше. Правильне рішення — пити воду. Напої, що містять кофеїн, алкоголь чи багато цукру призводять до більших втрат рідини. Ми розуміємо, що під час спеки хочеться холодних напоїв, але не перестарайтеся — дуже холодна вода чи смузі можуть викликати судоми шлунку.

Пийте багато рідини. Відмовтеся від алкоголю, солодких та кофеїнвмісних напоїв, не пийте надто холодні напої.

Прохолодний душ чи ванна теж допоможуть знизити температуру тіла під час спеки. Таке купання має бути комфортним, тому поступово знижуйте температуру води, а не одразу максимально викручуйте кран в бік синьої позначки».

https://moz.gov.ua/article/health/jak-pravilno-oholodzhuvatisja-u-speku

     Окрім того доречним буде носіння одягу світлих відтінків з натуральних тканин – льону або бавовни, шовку, щоб ваше тіло могло вільно «дихати». Такий одяг вбирає вологу, не прилипає до тіла, якщо ви спітніли, пропускає повітря і не заважає теплообміну. Взуття теж повинне бути зручним та вільним, тому, що в спеку ноги набрякають.

       У сонячні дні слід носити легкий головний убір: капелюха, панаму, або хустинку з натуральної тканини. Не забуваймо про сонцезахисні окуляри, адже тривале перебування на сонці може спричинити подразнення кон’юнктиви. Фотокератит – дуже болючий сонячний опік рогівки, симптоми якого проявляються зазвичай через 6-12 годин після опромінення, відчувається втома очей. Негативний вплив сонця на очі проявляються через роки. Люди, які не захищають очі від сонця, в літньому віці страждають на дегенерацією рогівки, катаракту.

      По можливості залишайтеся з 10:00 до 16:00 в приміщенні або перебувайте на вулиці у затінку.

       Пережити жарку пору буде значно простіше, якщо ми станемо дбайливо і уважно ставитися до власного здоров’я. Тримаймо водний баланс у нормі, прислухаймося до свого організму і постараймося створити для нього бережливий режим, враховуючи рекомендації фахівців.