РЕІМБУРСАЦІЯ ІНСУЛІНІВ ТА НЕЙРОЛЕПТИКІВ З 1 ЖОВТНЯ

У зв’язку з початком адміністрування Національною службою здоров’я України програми реімбурсації препаратів інсуліну та лікарських засобів для лікування пацієнтів з розладами психіки і поведінки, епілепсією (далі — нейролептиків), Наказом МОЗ України від 27.09.2021 р. № 2077 затверджено Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 1 жовт­ня 2021 р. (далі — Реєстр). Реєстр містить 76 позицій препаратів інсуліну, з яких 47 відшкодовуються пов­ністю, та 62 позиції нейролептиків, з яких пов­ністю відшкодовуються 23.

Згідно з Порядком реімбурсації лікарських засобів, затвердженим   постановою  КМУ  від 28.07.2021 р. № 854, відпуск лікарських засобів, що входять до Реєстру,  відбуватиметься за електронним рецептом. Таким чином, з  1 жовтня 2021 року забороняється  відпускати препарати  інсуліну, які беруть участь у програмі реімбурсації, за раніше виписаними паперовими рецептами, оскільки скасовується пілотний проєкт щодо  запровадження  державного  регулювання цін на препарати інсуліну, який регулювався постановою КМУ від 05.03.2014 р. № 73.

Звертаємо увагу!!!

  • Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, станом на5 серпня 2021 р., що затвердженийнаказом МОЗ України від 10.08.2021 р. № 1705, до якого входять препарати для лікування в амбулаторних умовах пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом II типу, бронхіальною астмою та ревматичними хворобами, залишається чинним.
  • Безоплатний та пільговий відпуск лікарських засобів, що не увійшли до Реєстру може здійснюватись за паперовими рецептами у відповідності до постанови КМУ від 17.08.1998 р. №1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань», оскільки її дія не поширюється виключно на лікарські засоби, вартість яких відшкодовується за договорами про реімбурсацію, укладеними відповідно до законодавства.