ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ СЕРЦЯ

        Щороку 29 вересня у світі відзначається Всесвітній День серця (World Heart Day), який був введений з ініціативи Всесвітньої федерації серця. Цю акцію підтримали Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), ЮНЕСКО та інші організації.

      СЕРЦЕ — єдиний орган, який можна чути та відчувати. Це перша та остання ознака життя. Це те що об’єднує всіх людей на планеті і саме на нього в період covid-пандемії випало найбільше навантаження. Люди з серцево-судинними захворюваннями більш уразливі до найгірших проявів коронавірусної хвороби, а тому для збереження здоров’я мають дуже ретельно дотримуватися протиепідемічних норм і рекомендацій.

      Значною мірою здоров’я людини залежить від способу життя. Це означає, що людина може вдвічі зменшити ризик виникнення тяжких захворювань, в тому числі серцево-судинних, змінивши своє харчування, фізичну активність, вагу, мінімізувавши шкідливі звички, тощо. Лише здоровий спосіб життя є дієвим способом профілактики хронічних неінфекційних захворювань.

Кроки, що допоможуть зберегти здоров’я серця:

  1. Харчуйтеся правильно: надавайте перевагу овочам, фруктам, злакам, бобовим, горіхам, кисломолочним продуктам, нежирним сортам м’яса та риби; обмежуйте вживання жирів, масла, солодощів.
  2. Стежте за своєю вагою.
  3. Вживайте менше солі: не досолюйте їжу, норма солі на добу – 5 г. або 1 чайна ложка.
  4. Будьте активними: 1,5 години на тиждень приділіть кардіонавантаженням, або по 30 хвилин 5 разів на тиждень займайтесь будь-якою активністю, що змушує серце битися швидше.
  5. Стресостійкість: уникайте стресів та вчіться справлятися з ними.
  6. Здоровий спосіб життя: відмовтеся від куріння та алкоголю.
  7. Контролюйте тиск та рівень цукру в крові. Оптимальний рівень артеріального тиску для дорослої людини становить 120/80 мм ртутного стовбчика. Оптимальний рівень цукру капілярної крові (при заборі крові з пальця) від 3,3 до 5,5 ммоль/л.
  8. Регулярно проходьте медогляд та профілактичні скринінги.

      Пам’ятайте, cерцево-судинні захворювання  можна попередити за допомогою профілактики – здорового способу життя та своєчасного звернення до лікаря! 

БЕРЕЖІТЬ СЕРЦЯ!