COVID-СЕРТИФІКАТ ПРО ОДУЖАННЯ

       З наступного тижня невакциновані українці, які перехворіли на коронавірусну інфекцію, зможуть отримати цифровий COVID-сертифікат про одужання, який дозволятиме без обмежень працювати, відвідувати заклади та пересуватись в жовтій та червоній зонах карантину (https://www.kmu.gov.ua/news/uryad-zminiv-umovi-otrimannya-covid-sertifikata-pro-oduzhannya).

       Сертифікат про одужання буде формуватись лише для тих, у кого лікар встановив діагноз COVID-19 від моменту запуску функціоналу нового сертифікату та надалі. Документ не згенерується, якщо ваш діагноз COVID-19 було встановлено до появи нового типу сертифікату, тобто у 2020 році чи раніше у 2021 році.

       При цьому обов’язковою підставою для його генерації буде медичний запис лікаря про встановлений діагноз, який відображатиметься в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Тобто особи, які після отримання позитивного ПЛР-тесту не зверталися до лікаря і лікар не вніс дані в ЕСОЗ – завантажити сертифікат не зможуть. Право на генерацію такого сертифікату наступатиме на 15-й день після внесення лікарем медичного запису до ЕСОЗ. Діяти такий сертифікат буде 90 днів.

Новий COVID-сертифікат буде двох видів:

  • внутрішній – для використання всередині країни в умовах “жовтого” та “червоного” рівнів епіднебезпеки;
  • міжнародний – для перетину кордону 45 країн, які входять до Довірчої мережі е-здоров’я ЄС (перелік країн тут – https://bit.ly/3bCHedl) (з урахуванням вимог, які встановлює кожна країна світу)

      Також у «ДІЇ» з’являться COVID-сертифікати про вакцинацію за кордоном – по кожному регіоні будуть визначені медзаклади, куди зможуть звернутися люди, які отримали вакцину за межами України.