УКРАЇНЦЯМ ВІД 60 РОКІВ ДОЗВОЛЕНО ВИТРАЧАТИ «КОВІДНУ ТИСЯЧУ» НА ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ.

Із 24 січня старші за 60 років українці можуть витрачати тисячу гривень, отриманих за вакцинацію, на ліки. Відповідну постанову у середу, 19 січня, ухвалив Кабінет Міністрів. Своєю постановою Кабмін розширив дію програми «єПідтримка» на лікарські засоби в аптеках. За так звану «ковідну тисячу» можна придбати виключно лікарські засоби, що зареєстровані в Україні, як за рецептом лікаря, так і без нього. Не можна купувати засоби з недоведеною ефективністю, дієтичні добавки, косметику, медичні прилади тощо.

Як і хто перевірятиме вік людини?

За інформацією Міністерства економіки, банки перевірятимуть вік людини автоматично під час платежу. При цьому, коли саме людина оформила картку на виплату тисячі за вакцинацію – неважливо, головне, щоб на момент купівлі ліків їй вже виповнилося 60 років.

Як і коли видаватимуть гроші?

Реальні гроші вакцинованим українцям нараховуватимуться у два етапи: із 19 грудня через додаток «Дія» та у другій половині 2022 року тим, хто не має смартфона чи додатку. Для тих, хто має згенерований сертифікат про вакцинацію у «Дії» та відкрив спеціальну картку єПідтримка в одному з банків-партнерів (віртуальну картку на смартфон), отримує нарахування коштів. При цьому, не обов’язково обирати банк, клієнтом якого ви є.

Відкрити картку можна як онлайн, так і офлайн. Зауважте, отримати кошти на вже існуючі звичайні картки можливості НЕ буде.

Наразі до послуги «єПідтримка» доєдналися Monobank, «Альфа-банк», «Укргазбанк», «А-банк», «Ощадбанк», «Приватбанк» та інші великі банки України.

 

Вакцинальна тисяча не оподатковується. Виплату також не будуть враховувати при нарахуванні субсидій.

 Як використати ці гроші для придбання ЛЗ?

Станом на сьогодні, ліки за програмою можна купити за таких умов:

  • вік покупця – 60+ років;
  • наявність смартфона, який підтримує модуль безконтактного зв’язку

(NFC), встановлений додаток «Дія» і додаток Google Pay або Aplle Pay;

  • наявність «зеленого» сертифіката про вакцинацію від COVID-19;
  • розрахунок карткою єПідтримка.

Що робити тим, хто не має «Дії» чи смартфона?

Людям похилого віку й тим, хто не має змоги встановити додаток, гроші видаватимуть у третьому кварталі 2022 року, орієнтовно в липні. Їм запропонують альтернативний варіант, однак його механізм в уряді поки що розробляють. Попередньо заплановано, що банки видаватимуть пластикові картки лише під цю послугу. Також можна буде відкрити віртуальний рахунок у самому банку.