Національний план дій боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів було прийнято Кабінетом Міністрів ще в березні 2019 року. Через низьку ефективність він не набув свого поширення. З початком пандемії коронавірусу держава знову переглянула цей план, тому що виникла нагальна потреба запроваджувати жорсткі заходи з припинення безконтрольного споживання антибіотиків.
Для обговорення цього питання, на програму «СЬОГОДНІ. ГОЛОВНЕ» UA.Тернопіль 07.02.2022р., завітала генеральний директор Тернопільського обласного виробничо – торгового аптечного об’єднання Наталія Марків.
«Зміни, які чекають на заклади охорони здоров’я, не є кардинально новими або незрозумілими. Оскільки ці процеси є схожими на ті, що відбуваються з випискою е-рецептів у рамках програми «Доступні ліки», а людям доведеться звикати, що треба буде звертатись до лікаря, який оцінить, чи дійсно необхідний цей препарат, чи варто його призначати», — підкреслила генеральний директор.
Під час зустрічі обговорили поняття антибіотикорезистентності, суперінфекції, звернули увагу на умови прийому антимікробних препаратів та поетапність впровадження е-рецепту. Мова також йшла про підготовку закладів охорони здоров’я до впровадження е-рецепту на антибіотики.
Перехід буде відбуватись в 3 етапи:
- 04.2022 р. – старт відпуску антибактеріальних препаратів (антибіотики) за електронним рецептом;
- 07.2022 р.- старт відпуску наркотичних препаратів за електронним рецептом;
- 10.2022 р. – старт відпуску ВСІХ рецептурних ЛЗ за електронним рецептом.
Пацієнт може отримати електронний рецепт на необхідні ліки у лікаря та звернутись для отримання/придбання за власний кошт до аптеки. Важливою умовою є те, що пацієнт повинен бути зареєстрований в електронній системі охорони здоров’я.
Запуск електронного рецепта вирішить проблему неконтрольованого та нецільового використання препаратів, і головне — допоможе запобігти розвитку стійкості до протимікробних препаратів.