ВІДПУСК АНТИБАКТЕРІАЛЬНИХ ЛЗ ЗА е-РЕЦЕПТАМИ В АПТЕЧНИХ ЗАКЛАДАХ ТОВТАО  

Відповідно  до постанови КМУ від 19.07.22 № 809 «Про внесення зміни до пункту 311 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) 
та наказу МОЗ України від 21.07.2022року № 1284 «Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров’я України», у  аптеці №38 Тернопільського обласного виробничо – торгового аптечного об’єднання м. Кременець здійснено реєстрацію відпуску антибактеріального лікарського засобу за кодом АТХ-J01 ЗА ЕЛЕКТРОННИМ РЕЦЕПТОМ.

Вітаємо першопрохідців і маємо надію, що  посилення контролю за відпуском  антибіотиків, дасть можливість вирішити надзвичайно актуальну проблему щодо неконтрольованого та нецільового їх використання.

Зверніть  увагу на особливості відпуску антибактеріальних ЛЗ за кодом АТХ-J01 з 01.08.2022р.  

 1. Е-рецепт виписується на одне найменування ЛЗ за МНН.
 2. Перехідний період, який триватиме до 1 січня 2023 р., передбачає паралельне використання ПАПЕРОВОГО РЕЦЕПТА форми (Ф-1) та ЕЛЕКТРОННОГО РЕЦЕПТА.
 3. Пацієнт зможе придбати необхідні ліки за рецептом в аптеці впродовж 30 днів з моменту його виписки.
 4. Фармацевтичному працівнику потрібно пред’явити інформаційну довідку, яку лікар надрукує та засвідчить особистим підписом і печаткою, або паперовий рецепт.
 5. ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА в паперовій формі має містити відомості про номер рецепта, код підтвердження, дату виписування та інформацію передбачену рецептурним бланком Ф-1 (діюча речовина, лікарська форма, дозування, спосіб застосування та тривалість лікування). Пацієнт самостійно приймає рішення щодо торгової марки лікарського засобу.
 6. Інформаційна довідка, що не містить зазначених реквізитів та інформації, або пред’явлена після тридцяти календарних днів – вважається недійсною!!!!
 7. Функціонал е-рецепта дозволяє зробити частковий відпуск ліків і розділити покупку на декілька разів. При цьому фармацевтичний працівник поставить на інформаційній довідці/рецепті штамп «Відпущено» та зазначить кількість відпущеного препарату.
 8. Аптечні заклади, які підключені до ЕСОЗ, фіксують факт відпуску е-рецепта в цій системі. Аптеки, які знаходяться на етапі підключення до ЕСОЗ, повинні відпускати рецептурний препарат згідно з Порядком відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, затвердженим наказом МОЗ України № 360 на підставі інформаційної довідки, яка в такому випадку прирівнюється до рецепта.
 9. Інформаційні довідки, як і паперові рецепти не потрібно зберігати в аптеці. Після погашення е-рецепта фармацевтичний працівник ставить на документі штамп «Відпущено», за необхідності вказує кількість відпущеного препарату (при частковому відпуску) і повертає його споживачу.
 10. Відпуск антибактеріальних препаратів здійснюється за власні кошти пацієнта.
 11. Відпуск на підставі інформаційної довідки, що у відповідності до наказу є недійсною, або із візою «відпущено» – ЗАБОРОНЕНО!!!