Життя і здоров’я наших дітей – безумовний пріоритет.

      Щоразу з початком навчального року піднімається та загострюється питання вакцинації, оскільки МОЗ та МОН закликають до 1 вересня зробити дітям усі необхідні за Національним календарем щеплення, а це викликає супротив багатьох батьків, які є дезінформовані  про вимоги щодо щеплень закріплених законом та підтверджених рішенням Верховного суду.

 Стаття 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачає, що дітям, які не отримали щеплень за Національним календарем, відвідувати заклади освіти не дозволяється. Cаме ця норма покликана захистити здоров’я та життя дітей, адже в Україні спостерігається ускладнена епідемічна ситуація. Перебування нещеплених дітей в організованих колективах створює ризик виникнення спалахів інфекційних хвороб, що є загрозою для життя та здоров’я не лише учнів, а й членів їхніх сімей та працівників закладів освіти. Коли індивідуальний інтерес протиставляється загальному інтересу суспільства, то перевагу має загальне благо на безпеку та охорону здоров’я.

       Маємо чітко розуміти, що підставою для відмови від вакцинації є протипоказання обгрунтовані результатами обов’язкового медичного профілактичного огляду, на основі яких надається відповідна довідка. Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти приймає комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу. Дітей, які мають протипоказання до щеплення, мусить захищати колективний імунітет. Він формується, коли 95-98% людей у суспільстві вакциновані. В таких умовах інфекція просто не має, де поширюватися. Тому, вакцинуючись, ви не лише захищаєте своє здоров’я й здоров’я своєї дитини, а й долучаєтеся до формування колективного імунітету і дбаєте про здоров’я інших людей.

        Акцентуючи увагу на цьому питанні, хочемо бути почутими з приводу розуміння та необхідності інформування, підтримки та розбудови системи профілактичної медицини в нашій державі.

Батьки, вакцинуйте своїх дітей, щоб захистити їх!