Дифтерія – страшніша за кір!!!

Небезпечніша за кір, хвороба з дуже високою смертністю — так описують дифтерію лікарі. Одним із факторів підступності хвороби є те, що носіями збудника дифтерії можуть бути на перший погляд здорові люди, які їздять у транспорті, бувають у громадських місцях і навіть не знають про те, що заражають інших.

У 90-ті роки через масову відмову від вакцинацій Україна пережила епідемію дифтерії. Тоді, за даними МОЗ, захворіли 20 тис. людей, майже 700 померли.

Низький рівень вакцинації від дифтерїї, станом на сьогодні – одна з перших причин, що може призвести до повторної ситуації.

Щеплення від дифтерії мають отримувати всі — і діти, і дорослі протягом усього життя, кожні 10 років. Тобто, якщо останнє щеплення проти дифтерії було в 16 років, відповідно до профілактичного календара щеплень, то наступне потрібно зробити у 26 років. І так далі кожні десять років.

Вакцина для профілактики дифтерії та правця, адсорбована, суспензія для ін’єкцій, (одна доза 0,5 мл) по 5 мл у флаконах, виробництва компанії Biological E. Limited (BE), Індія.

Якість і безпека вакцин, які закуповує для України за кошти держбюджету Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), підтверджена досвідом використання у різних країнах світу.

Для кожної вакцини виробник здійснює лабораторні дослідження: тестує кожну серію вакцин і надає сертифікат якості.

Вакцини мають прекваліфікацію Всесвітньої організації охорони здоров’я – гарантію якості найавторитетнішої організації у галузі охорони здоров’я  світу.

Прекваліфікація ВООЗ включає:

– перевірку загальних виробничих процесів та процедур контролю якості;

– перевірку на відповідність партій вакцин;

– аудит виробничих майданчиків спеціалістами ВООЗ;

– регулярні повторні перевірки через визначені проміжки часу;

– цільову перевірку партій вакцин, що постачаються через агенції ООН, для моніторингу незмінної відповідності продукту специфікаціям.

Генеральний директор Тернопільського ОВТ аптечного обєднання Марків Н.В. та помічник керівника Недошитко С.В. на прийомі у сімейного лікаря, заступника головного лікаря Тернопільського ЦПМСД Боднар Н.І., перед вакцинацією.

Власним прикладом закликаємо всіх прийти до сімейного лікаря і зробити щеплення, це безкоштовно.  Захистіть своє життя і здоров’я, тому що вакциновані – значить захищені.

Ситуацію з дифтерією може кардинально змінити масова вакцинація. Приєднуйтесь!