Аптечний заклад – магазин з продажу ліків чи заклад охорони здоров’я?

Останні дослідження інфраструктури роздрібної ланки фармацевтичного ринку України свідчать про подальшу її  консолідацію. З математичною прогресією зростає кількість мегамережевих аптек, які виштовхують з ринку аптечні заклади комунальної форми власності, ФОПів, власниками яких є провізори чи фармацевти і їх кількість відповідно зменшується. Значна частка аптечних закладів у містах і майже їх відсутність у сільській місцевості – також є характерною ознакою роздрібного фармацевтичного ринку України.

ГО «Всеукраїнська фармацевтична палата» неодноразово піднімала і піднімає питання щодо необхідності термінової розробки та прийняття законів, що регламентують фармацевтичну діяльність.

Ознайомлюємо Вас з текстом листа-звернення голови правління  ГО “ Всеукраїнська фармацевтична палата” Олега Клімова  до Президента України Зеленського В.О., щодо критичної ситуації, яка склалася у фармацевтичному секторі системи охорони здоров’я  на найвідповідальнішому етапі – роздрібної реалізації ліків.

По цьому питанні ми зобов’язані проявити ініціативність, активність, солідарність  заради збереження соціальної спрямованості аптечної практики.

Аптека — це заклад охорони здоров’я з надання професійних фармацевтичних послуг фахівцями команди спеціалістів, а не місце з продажу ліків «продавцями з фармацевтичним дипломом». Тільки наша професійна єдність, розуміння і підтримка описаної проблематики – запорука збереження значимості та якості професії фармацевта. Хороші вчинки робляться не за розрахунком, а за покликом душі. Пам’ятаймо, що фармація – наше покликання!