ЛІКУВАННЯ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ ПОТРЕБУЄ СИСТЕМНИХ РІШЕНЬ

Напередодні Все­світнього  дня боротьби з цукровим діабетом, що відзначається щорічно  14 листопада починаючи з 1991 року, відбулась зустріч представників ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБ’ЄДНАННЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ І МОЛОДІ ТЕРНОПІЛЛЯ, ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ “ДІА-ДІМ” під керівництвом  Островського Романа Карловича. Були запрошені та взяли участь у заході і представники Тернопільського ОВТ аптечного об’єднання.

Основним питанням даної зустрічі було обговорення проблем фінансуваня та механізму відшкодування вартості препаратів інсуліну. Йшлося й про суттєві зміни у реімбурсації препаратів інсуліну – із квітня 2020 року фінансування здійснюватиме НСЗУ.

    Що таке діабет, його типи, симптоми, та як захиститися має знати кожен. Якщо ви гадаєте, що діабет – хвороба, яка “далеко”, “мене не торкнеться”, “на неї хворіють рідко і то тільки спадкове” тощо, мусимо вас розчарувати. Поширеність «солодкої» хвороби у світі невпинно зростає. Особливу тривогу викликає зростання захворюваності на цук­ровий діабет серед дітей та підлітків.

      Саме тому, щорічне відзначення Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом    спрямовано на підвищення поінформованості населення щодо профілактики захворювання та необхідності привернення уваги громадськості, вчених, медиків, державних та політичних діячів до вирішення цієї медико-соціальної проблеми. 

    Переважне значення в боротьбі з цукровим діабетом має первинна профілактика, яка повинна бути спрямована, в першу чергу, на здоровий спосіб життя, а саме:

– раціональне харчування;

– підвищення рухової активності;

– відмова від шкідливих звичок;

– дотримання режиму праці та відпочинку;

– зниження надлишкової маси тіла;

– контроль артеріального тиску.