Відбулись чергові збори колективу Тернопільського ОВТ аптечного об’єднання.

    «03» грудня 2019 року в Тернопільському ОВТ аптечному об’єднанні відбулись загальні збори трудового колективу, які традиційно проводяться  з метою підведення підсумків місяця, що минув, та визначення основних пріоритетів роботи колективу на поточний місяць, який завершує 2019 рік.

     З першочерговим питанням зборів стосовно реформи системи охорони здоров’я: нормативна база, фінансування, засади , виступила генеральний директор Наталія Василівна Марків.  У своєму виступі вона звернула увагу на зміни, що розпочались та продовжаться в 2020 році, який буде визначальним для медичної реформиТрансформація в охороні здоров’я розпочалася з первинної ланки медицини і вже показала свою ефективність.  Наступний крок – вторинна із поступовим переходом до третинної ланки (спеціалізована та високоспеціалізована допомога): там теж гроші мають піти за пацієнтом.  Після автономізації медичних установ, вони будуть підписувати договори з замовником медичних послуг для населення Національною службою здоров’я України.

     На зборах із доповіддю про ІНСУЛЬТ та ІНФАРКТ, як розпізнати і що робити до приїзду лікаря, а що категорично робити не можна, виступила старший провізор Марина Василівна Гінка. Окрім того, були озвучені підсумки результатів проведених річних інвентаризацій та внутрішнього аудиту підприємства.

    Також, було обговорено питання щодо порядку облікової звітності з роз’ясненням головного бухгалтера Лесі Степанівни Круцько.

    По завершенні роботи зборів колективу Тернопільського ОВТ аптечного об’єднання засідання продовжилось за присутності представників викладацького складу Тернопільського національного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського. Усі зібралися з приводу необхідності та можливості створення  «ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ФІЛІЇ» ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «ВСЕУКРАЇНСЬКА ФАРМАЦЕВТИЧНА ПАЛАТА», яка відповідно до статуту є добровільною самоврядною громадською організацією, створеною на основі єдності інтересів фармацевтичних працівників.

    Відомо, що фармація — це складова системи охорони здоров’я. Проте ані на місцевому, ані на державному рівні ми не бачимо уваги до проб­лем фармації з боку органів влади. Фармацевтична спільнота України плекала велику надію на те, що реформа медичної галузі сприятиме вирішенню нагальних проблем української фармації. Та, на жаль, фармацевтичний сектор як складова системи охорони здоров’я залишився поза увагою розробників законодавчих актів, що стосуються реформування медичної галузі.

      За останні роки аптечний заклад в Україні більше став схожий на магазин з роздрібної торгівлі ліками та іншими медичними, а часом і немедичними товарами з  непоодинокими випадками, коли за першим столом стоїть людина без фармацевтичної освіти. Ми забули, що на першому місці має бути пацієнт, а не інтереси бізнесу. О. Клімов вважає, що фармацевтичні працівники повинні згадати, що вони є безпосередніми учасниками лікувального процесу, та об’єднати зусилля задля розбудови потужної самоврядної професійної організації, яка насамперед буде дбати про захист здоров’я та життя пацієнта. Крім того, він підкреслив, що фармацевтичний працівник не є власністю господаря аптечного закладу, в якому він працює, фармацевтичний працівник — це партнер усіх учасників системи охорони здоров’я.

    Дмитро Борисович Коробко, декан фармацевтичного факультету Тернопільського національного медичного університету імені Івана Яковича Горбачевського, особисто та від імені своїх працівників висловив підтримку ідеї створення громадської самоврядної організації за професійною ознакою. « Головною метою цієї організації є представництво та захист інтересів як фармацевтичного працівника, так і пацієнта від надання неякісної фармацевтичної послуги. Наука, освіта та практична фармація, давно прагнуть консолідації», — підкреслив науковець.

   Найголовнішим критерієм організації є добровільне об’єднання фахівців, які мають вищу чи середню фармацевтичну освіту, незалежно від місця роботи (державні органи, навчально-освітній заклад, дистриб’юторська компанія, аптечний заклад, незалежно від форми власності тощо), зазначила генеральний директор Тернопільського ОВТ аптечного об’єднання Наталія Василівна Марків, звертаючись до свого колективу.

   Ми закликаємо однодумців до об’єднання. Фармацевтична спільнота повинна згадати про свою головну місію — захист здоров’я громадян, та заради цього активно на всіх рівнях просувати ідею важливості запровадження професійного самоврядування. Адже від цього залежить не лише подальший розвиток української фармації, а й системи охорони здоров’я в цілому.

    

Учасники зборів у кількості 30 чоловік практично одноголосно прийняли рішення про створення  «ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ФІЛІЇ» ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «ВСЕУКРАЇНСЬКА ФАРМАЦЕВТИЧНА ПАЛАТА».