З КВІТНЯ 2022 РОКУ Е-РЕЦЕПТ ЗАПРАЦЮЄ ДЛЯ ВСІХ РЕЦЕПТУРНИХ ПРЕПАРАТІВ

Україна, яка задекларувала європейський напрямок розвитку фармації, рішуче переглядає підходи і  здійснює діяльність щодо тотального контролю відпуску рецептурних лікарських засобів, а саме: Наказом МОЗ України від 16.09.2021 р. № 1971 внесено зміни до наказу Міністерства від 19.07.2005 р. № 360 «Про затвердження Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, Інструкції про порядок зберігання, обліку та знищення рецептурних бланків».

З 1 квітня 2022 р. виписування рецептів на лікарські засоби, які згідно з інструкцією для медичного застосування підлягають відпуску за рецептом, здійснюватиметься виключно у формі електронного рецепта. Виписані до 1 квітня 2022 р. паперові рецепти отоварюватимуться у відповідності до терміну дії рецепту.

Із впровадженням е-рецепта передбачено позитивні зміни, що сприятимуть   припиненню  безконтрольного  продажу  ліків.  Крім цього,  е-рецепт стане важливим інструментом забезпечення раціонального використання лікарських засобів, що дозволяє відстежити правильне і своєчасне призначення ліків пацієнтам та взаємопов’язаний з іншими медичними документами (медичною картою амбулаторного чи стаціонарного хворого), в яких відображена історія діагностики, призначення процедур та ліків і надання медичних послуг, перебіг хвороби тощо.

Станом на сьогодні, за виключенням лікарських засобів, що увійшли до програми РЕІМБУРСАЦІЇ,  рецептурні препарати відпускаються за паперовими рецептами, які мають бути оформлені належним чином. Для того, щоб уникнути помилок при виписуванні та отоваренні рецептів,  нами  підготовлена друкована пам’ятка.